Sākas „pirmās grupas“ tiesāšana

2012. gada 6. februārī notika no kopējā apsūdzēto pulka (68 vīriem) tiesneses Loginas mehāniski un patvaļīgi izdalītās „pirmās grupas“ (23 vīru) tiesāšanas sēde.
Ieradušies bija visi apsūdzētie, bet tā kā Gunārs Klīmanis un Edgars Markots paziņoja, ka viņiem nepieciešami advokāti, tad lietu pēc būtības vēl skatīt nesāka. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka nenotika nekas svarīgs: tiesa pieņēma divus nozīmīgus lēmumus.
Pirmkārt, tiesnese Irēna Logina aizliedza filmēt visu procesu, kā ieganstu izmantojot dažu advokātu lūgumu nefilmēt to liecinieku liecības, lai citi liecinieki nevarētu ar tām iepazīties. Zinot tiesneses Loginas frivolo lēmumu pieņemšanas stilu, pilnībā nerēķinoties ar aizstāvības argumentiem, šāds lēmums nepārsteidz: viņa ir ieinteresēta, lai vēlāk nebūtu iespējams izķidāt procesa gaitu un tādējādi dokumentāli pierādīt viņas lēmumu nepamatotību.

Otrkārt, tiesnese Logina noignorēja advokātes Māras Krasovskas konstatētās rupjās kļūdas Romānam Raimeram (ne)uzrādītajā apsūdzībā: tanī nav norādīts likuma pants, bet personas kods norādīts nepareizi.

Tādējādi tiesa kārtējo reizi atklāti nodemonstrēja, ka tā vietā, lai mēģinātu noskaidrot lietas patiesos apstākļus, tiesa darbojas pēc noteikta revolucionāro notikumu dalībnieku paraugnotiesāšanas plāna, tādā veidā pildot politisku pasūtījumu.

Leave a Reply