Tiesā tiek tīši pārkāpts tiesu atklātības princips

Aleksandru Ozolu nelaiž tiesas zālē

Aleksandru Ozolu nelaiž tiesas zālē


T.s. „1. grupas“ tiesāšanas laikā 2012. gada 8.-10. februārī tiesā tika tīši pārkāpts tiesu atklātības princips. Lietas dalībnieki tika tīši ievietoti mazā zālē, kurā knapi pietika vietas pašiem dalībniekiem. Lielajā zālē tobrīd notika digitalizācijas lietas izskatīšana, kurā ir daudz mazāk dalībnieku, tomēr, neskatoties uz 13. janvāra revolucionāro notikumu lietas dalībnieku vairākkārtējām sūdzībām, zāles netika samainītas. Ir pamats uzskatīt, ka tas tika darīts tīši, lai liegtu iespēju klausītājiem piedalīties formāli atklātajā tiesas procesā: 8. februārī policisti neielaida zālē un tiesas sekretāre aizraidīja prom vairākus klausītājus, pamatojot savu rīcību ar to, ka zālē trūkstot vietas. Lietas filmēšanas aizliegšanas kontekstā tas skaidri norāda uz tiesas vēlēšanos formāli atklāto procesu padarīt par faktiski aizklātu, acīmredzot, jau tagad apzinoties izskatīšanas un sprieduma neobjektivitāti.
Arī 10. februārī policisti nelaida iekšā klausītājus, tomēr pēc apsūdzēto iejaukšanās, šo situāciju dokumentējot, tiesas sekretāre sabijās un ātri atrada zālē vietas priekš tiem.

One Response to “Tiesā tiek tīši pārkāpts tiesu atklātības princips”

  1. Miervaldis says:

    Tad es nesaprotu?Par ko jūs cīnaties?!Par taisnību?Krievu ekstrēmistiem nekad nebūs taisnība zemē, kuru viņu priekšteči ir iekarojuši, un paverdzinājusi!

Leave a Reply